+380979720597
вул. Воїнів-Інтернаціоналістів, 9
м. Вінниця 21030
Пон-Пт 8.00-18.00
Субота, Неділя ВИХІДНИЙ

Прогнозування виробітку електричної енергії ФЕС

Аналіз Закону України «Про ринок електричної енергії» дозволяє зробити висновок щодо необхідності розробки методів та засобів прогнозування погодинного генерування електроенергії на добу наперед.

Прогнозування має забезпечувати, в кінцевому рахунку, точність в межах 5%. Для забезпечення такої точності необхідно мати «якісні» дані щодо ретроспективи роботи фотоелектричної станції і відповідно точний прогноз метеопараметрів на добу наперед.

Проведений нами аналіз даних, виконаний з використанням сучасних засобів математичного аналізу, показав вплив на генеровану електричну енергію таких метеопараметрів як сонячна радіація на поверхні землі, температура навколишнього середовища, швидкість вітру та вологість.
Досліджено вплив різних рівнів хмарності на потужність генерування. Серед розглянутих рівнів хмарності (верхній, середній, нижній), що умовно розділяються за висотою над землею, найбільше впливає нижній рівень хмарності, до якого можна віднести купчасті, дощові хмари. Саме вони внайбільшій мірі розміюють сонячну радіацію. На основі визначених метеопараметрів, розроблено метод погодинного прогнозу генерування фотоелектричних станцій на добу наперед. Такий метод, забезпечує точність погодинного прогнозу генерування ФЕС на рівні 85%.