Зменшення звітних втрат у розподільних мережах 10(6)-0.4 кВ є актуальною задачею, оскільки це один з факторів, що визначає прибутковість енергопостачальної компанії.
Наявні дані комерційного та технічного обліку електроенергії не можуть забезпечити якісного пофідерного аналізу втрат електроенергії. Отож, необхідно застосовувати додаткові джерела інформації та результати імітаційного моделювання режимів електромереж. Для розрахунків слід використовувати типові, або реєстровані АСКОЕ графіки надходження (відпуску) електроенергії. Для забезпечення відповідності розрахунків електромереж з реальними умовами їх експлуатації слід враховувати динаміку електричних мереж, зокрема, зміну положень комутаційних апаратів, графіки електроспоживання та вироблення електроенергії.
Єдиним джерелом достовірної інформації про потоки електроенергії у розподільних мережах є наявні засоби комерційного та технічного обліку електроенергії. Потоки енергії, що зафіксовані ними використовуються як опорні значення, незалежно від їх встановлення (на вводі ПС чи ТП, на лінії чи комутаційному апараті).
Програма пофідерного аналізу втрат електроенергії враховує вказані фактори, зокрема динаміку станів електромереж протягом звітного періоду. Алгоритм її роботи передбачає розрахунок потужностей навантаження (генерування) окремих ТП 10(6)/0.4 кВ для кожного півгодинного інтервалу звітного періоду використовуючи типові (або наявні) графіки електроспоживання (генерування) з подальшим розрахунком режиму. За результатами розрахунків визначаються внутрішні перетікання електроенергії, а також технічні (допустимі) втрати електроенергії з достатньою точністю. Такого підходу не пропонує жоден розробник в Україні.
Програма має низку сервісних функцій, що розроблені у співпраці з експлуатуючими організаціями. Вони зменшують обсяг ручних рутинних операцій, що необхідні для формування розрахункової.
Для детальної інформації завантажте інформаційний буклет